به فروشگاه و وب سایت اینترنتی گلدان گستر پویان خوش آمدید.

زیبا تر کردن خانه ها در شهر های بزرگی مانند تهران که هوای آلوده آن باعث می‌شود.رشد و پرورش گیاه در آن سخت باشد و نتوان انواع گوناگون گیاه را در آن پرورش داد. در این مواقع استفاده از گلدان های سیمانی و یا فلاور باکس های مخصوص آپارتمان بهترین.گزینه برای فضاهای محدود هستند و دوام بالایی دارند. فلاور باکس ها انواع گوناگونی دارند.و می‌توانند در مکان های مختلفی مانند بالکن ها و یا فضای داخل خانه مورد.استفاده قرار بگیرند و گیاهان آن آسیب نبینند. گیاهانی که برای گلدان ها در نظر گرفته می‌شود، باید دقیقا متناسب با نیاز های منزل شما باشد.که انواع بسیار متنوع فلاور باکس ها، این انتخاب را برای شما راحت تر می‌کند. فلاور باکس چیست؟
فلاور باکس (flower box) یک کلمه انگلیسی به معنی جعبه گل است.که در واقع نوعی گلدان شهری مدرن محسوب می‌شود. انواع فلاور باکس ها با توجه به نوع کاربری آنها دارای ساختمان ویژه ای هستند.که باید دقیقا متناسب با گیاهی باشد که در آن قرار دارد. به عنوان مثال برای درخت ها و یا نهال هایی که ریشه بلند دارند.استفاده از فلاور باکس های بلند بهترین راه است.تا گیاه رش کافی داشته باشد. امروزه به دلیل کمبود جا برای پرورش گیاهان به خصوص در خانه های شخصی استفاده از گلدان ها بهترین گزینه برای داشتن فضای سبز کوچک در خانه می‌‌باشد، که با اشغال کردن کمترین فضا بیشترین کاربردی را خواهد داشت.

شرکت گلدان گستر پویان تولید کننده محصولات فلاور باکس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لازم در زمینه خرید محصولات مبلمان شهری با کارشناسان ما تماس بگیرد.

 انواع فلاور باکس از نظر محل نصب
این گلدان های مدرن ها دارای انواع گوناگونی هستند که با توجه به نوع کاربری آن و محلی که برای نصب آن در نظر گرفته شده است، باید بهترین گزینه را انتخاب کنید. به طور معمول از فلاور باکس ها در پارک ها و فضاهای عمومی استفاده می‌شود که در ادامه این قسمت به انواع آن می‌پردازیم.

 
فلاور باکس دیواری
نوع اول فلاور باکس از معروف ترین و پرکاربرد ترین مدل ها است که امروزه بیشترین کاربرد را دارد. به دلیل کمبود فضا، معماران سعی در استفاده از فضاهای عمودی رادارند. کاشت گل و گیاه بر روی دیوارها هم یکی از دلایل محبوبیت فلاورباکس های طبقاتی است.

 فلاور باکس زمینی
برای نوع دوم، می‌توان به فلاور باکس زمینی اشاره کرد که در پارک ها و فضاهای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از گلدان های مدرن برای گیاهانی که نیازی به آبیاری زیادی ندارند، بهترین گزینه هستند و طی گسترده ای از گیاهان مانند گل بنفشه تا درختچه را در خود جای می‌دهند.

فلاور باکس پله ای
گلدان های پله ای بهترین گزینه برای کاشتن گل های زینتی در پارک ها و فضای سبز هستند که امروزه کاربرد بیشتری پیدا کرده اند. ساختمان این نوع از گلدان های مدرن به شکلی است که با اشغال کردن کمترین فضا بیشترین کاربری را داشته باشند. و زیبایی زیادی را ارائه دهند.

فلاور باکس معلق
فلاور باکس معلق نوع دیگری از این گلدان ها است.که در مکان های مختلفی مانند حیاط و بالکن خانه ها و همچنین در فضای سبز.از آن استفاده می‌کنند. این دسته از گلدان ها در سایزهای متنوعی ارائه شده.و باید کاملا مطابق با گل مورد نظر انتخاب شوند.

انواع فلاور باکس از نظر جنس بدنه
جنس بدنه گلدان های فضای باز متفاوت است.و با توجه به میزان بارش منطقه، آب و هوا و.فضای مورد نیاز باید تهیه شود. برای مثال جنس سفالی برای مناطقی با بارندگی زیاد مناسب نیست.

سنگی
فلاور باکس های سنگی بیشتر برای گلدان های ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرند.و باید به شکلی طراحی شوند که زیر آن روزنه ای برای خروج آب و.وارد شدن هوا وجود داشته باشد، زیرا امکان رد شدن هوا.از منافذ سطح گلدان وجود ندارد.

چوبی
فلاور باکس های چوبی که تفاوت زیادی با گلدان ندارند.و از آنها برای کاشتن گل های زیتنی استفاده می‌شود. معمولا از چوب هایی مانند ساج برمه ای، بلوط.و ایروکو برای ساخت این دسته از گلدان های چوبی استفاده می شود.

بتنی
فلاور باکس های بتنی از انواع پرفروشی هستند.که به روش های صنعتی و نیمه صنعتی طراحی و ساخته می‌شوند. برای خرید گلدان های بتنی شهری باید با انواع آن آشنا باشید. این گلدان ها دارای دو نوع مختلف هستند.که یکی از آنها سبک تر است و امکان جا به جایی دارد.و می‌توان آن را به راحتی جا به جا کرد.که علت وزن کم این دسته از گلدان ها استفاده از توری در شاسی آنها است. اما مدل دیگر به علت وزن زیادی که دارد از فلاور باکس های.ثابت به شمار می‌رود و جا به جا کردن آن تقریبا غیر ممکن است.

 سفالی
سفال از جمله مواد سازنده ای است که از گذشته.برای ساخت گلدان از آن استفاده می‌شده است. به دلیل خاصیت تراوشی بالای این ماده، این روزها.کمتر از آن در ساخت گلدان های بزرگ استفاده می‌شود.و در صورت استفاده معمولا روکش لعابی بر سطح خود دارند.

 فایبر گلس
نوع آخر، فلاور باکس های فایبر گلس هستند که امروزه از پر کاربرد ترین و معروف ترین انواع گلدان ها می‌باشند. به دلیل تنوع در طراحی و داشتن انواع گوناگون در مکان های مختلفی از این نوع فلاور باکس ها استفاده می‌شود. این گلدان های شهری از پر طرفدارترین انواع مبلمان و تجهیزات شهری ‌می‌باشند که برای زیبا سازی شهر ها، پیاده رو ها، رستوران ها و کافی شاپ ها و یا دیگر مکان های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت گلدان گستر پویان ، متخصص در تولید و تامین انواع فلاورباکس و لوازم تزئینی پارک ها و خدمات شهری با استفاده از جدید ترین مواد پلیمری و جدیدترین مدل های روز دنیا می باشد.

معرفی فروشگاه اینترنتی

شرکت گلدان گستر پویان، با توسعه فعالیتهای پژوهشی ،زیباسازی و فروش مبلمان شهری مدرن ، اکنون از نمونه ترین شرکتها در زمینه زیباسازی شهرها و هنرهای شهری محسوب می گردد که با سیاستگذاری، راهبرد و هدایت امور زیباسازی درشهر سعی در آفرینش و توسعه شهری زیبا، شاد و سرزنده دارد تا تداوم بخش فرهنگ و هنر اصیل ایرانی- اسلامی مردم این سرزمین باشد.
از جمله امتیازات و شاخص های تولیدات این شرکت داشتن وزن بسیار پایین ، زیبایی در هر محیط ، مقاوم در هر شرایط آب و هوا ، حمل و نقل آسان ، داشتن عمر طولانی نسبت به سنگ و بتون ، ترمیم آسان و سریع و ایجاد جلوه ای ویژه در نمای دور و تولید به اندازه های دلخواه میباشد.

Template Design:Dima Group